אביזרי מין - ממה הם עשויים?

אביזרי מין - ממה הם עשויים?
החומרים המשמשים את תעשיית אביזרי המין.
תחילה אזכיר שויברטור הוא כל צעצוע מין בעל מנגנון רוטט, את הצעצוע הרוטט יש לקרב לאיזורים אינטימיים בגוף ולעסות להנאתנו.
השימוש בויברטורים נעשה לעינוג אישי או זוגי, מה שמעשיר ומגוון את חיי המין שלנו, ומסייע להצית את הריגוש והתשוקה.
שוק אביזרי המין מציע סוגים רבים של ויברטורים, בטכנולוגיות שונות ובמגוון חומרים באיכויות שונות. העובדה הזאת לא כל כך לטובתנו, מהסיבה הפשוטה שהצרכן נוטה להתבלבל מול ההיצע ולטעות בבחירה הנכונה יותר עבורו.
איך בכל זאת אפשר לעשות סדר בבלגן? מה צריך לקחת בחשבון במעמד רכישת הויברטור?
נתחיל בחומר - הויברטורים עשויים מחומרים שונים ומגוונים, כגון: פלסטיק, ג'לי, סיליקון, סייבר סקין, לטקס, זכוכית, גומי, אלסטומר, אלסטומד, וההבדלים בניהם גדולים ומרובים.
חשוב שתדעו כי החומר ממנו עשוי הויברטור משפיע על רמת האיכות של הצעצוע ועל ההנאה שמופקת מהשימוש בו, הריח של הצעצוע למשל (רצוי שלא יהיה בו) יכול באופן חד שמעי להעיד על טיב המוצר ועל חייו וכמובן משפיע על מחירו ועל יכולתו להתנקות ביעילות, החומר ממנו הויברטור עשוי משפיע לא פחות על התחזוקה שלו.
כמו שלכל אחד מהחומרים מאפיינים משלו, כך גם תגובתו משתנה בכל הקשור לטיפול בו.

מוצרי מין העשויים מסיליקון:


סיליקון - הסיליקון הוא חומר שאינו נקבובי, היפואלרגני, נטול ריח ולכן הסיליקון הוא החומר העיקרי המשמש כיום את תעשיית אביזרי המין.
קל לשמור על היגיינה של צעצועי המין השונים העשוים מסיליקון, מספיק רק סבון נטול אלכוהול
ומים חמים בכדי להביאם לניקיון ראוי.

מוצרי מין ריאליסטיים:


סופט סקין, אירוסקין, סייבר סקין, אולטרא סקין - חומרים אלה מוגדרים בתעשיה כריאליסטים
בשל רכותם וגמישותם שכל כך מדמה תחושה אנושית.
תוצר של הרכב הלטקס והסיליקון, כך שאם אתם חושקים בצעצוע מין בעל אופי חם, רכות נעימה ומרקם שהכי מדמה מגע אדם, מומלץ לשקול היטב את קבוצת החומרים האלה.
חשוב! אין להשתמש באביזרי מין מחומר הסייבר סקין עם חומרי סיכוך על בסיס סיליקון וזאת בשל הרכב הלטקס שבו, העשוי להתמוסס.
חומרים אלה נקבובים ולכן אינם יעילים לניקיון ביסודם, אך אל חשש, חשבנו בשבילך על הכל, כדי לשמור על היגיינה באביזרי המין מסוגם, מומלץ לפני השימוש לעטוף בקונדום, בתום השימוש אפשרי לנקות במגבונים לחים ונטולי סיבים. יש לוודא שהתייבש היטב לפני האחסון.


מוצרי מין העשויים מאלסטומר:


אלסטומר - פיתוח חדשני יחסית הנקרא אלסטומר, חומר אנטי אלרגני ונטול לטקס, בטוח מאד לשימוש ומצוי גם בחפצים רבים במטבח.
אינו ריחני, בעל מגע רך וקטיפתי. ניתן לניקוי באמצעות מטלית לחה או סבון ומים חמימים אך חשוב להיזהר שלא להרטיב את חלקי המנוע.
בעת האחסון מומלץ להרחיק מחום ולעטוף את הויברטור בניילון.


מוצרי מין העשויים מג'לי:


חומר הג'לי מהווה שימוש רב בתעשייה של מוצרי הסקס. הג'לי מאפשר לצעצועי המין מגע של רכות ריאליסטית ומוזיל את עלויות המוצר.
די בקלות ניתן לעצב כמעט כל דבר מחומר הג'לי, ובדיוק בגלל זה המגוון של צעצועי מין העשויים ג'לי גדול ומפתה...
חומר הג'לי הוא אלסטי וגמיש יותר, הוא עמיד במים אך רגיש ליתר החומרים האפשריים באמבטיה כמו למשל הסבון שעלול לבוא במגע עם צעצוע העשוי ג'לי ולפגום בו.
הג'לי היינו חומר זול מהסיליקון אך ההבדל העיקרי מתבטא בתחזוקה ובטיפול שכן אביזרי המין העשויים ג'לי רגישים יותר. סיליקון איכותי לא רגיש לטמפרטורה גבוהה, לכן ניתן לנקותו בהרתחה (בתנאי שאין מנוע רטט) לעומת זאת הג'לי שהוא חומר עדין ונקבובי, דורש ניקיון בזהירות רבה. אין לנקות את הג'לי בהרתחה, אין לעשות שימוש בסבונים גסים העשירים באלכוהול, אין ליצור מגע בין הג'לי לאלכוהול בכלל!
על מנת לשמור על צעצוע מין העשוי ג'לי מומלץ לעטוף עם קונדום בזמן השימוש, לנקות מקסימום במטלית לחה עם סבון עדין ולייבש היטב.
וכמו שכבר הזכרתי הג'לי עדין מהסיליקון ומרקמו נפגם בקלות יחסית לכן אם נחליט על שימוש
בחומרי סיכה, חומר הסיכה יהיה על בסיס מים בלבד!


מוצרי מין העשויים מזכוכית:


E-GLASS | זכוכית מחוסמת - המוכרת בשם פיירקס, עמידה בפני סדקים או התפוצצות להבדיל מהזכוכית המצויה. רוב אביזרי מין מזכוכית עשויים בעבודת יד ובעלי עיצוב מפוסל ומרשים, כך שאולי יצא לכם להיתקל בכאלה ולא לדעת בכלל כי מדובר בצעצוע מין. אודות לעיצוב המיוחד צעצועי מין אלה מותאמים לשימוש אנאלי או לגירוי נקודת הג'י.
מה גם צעצועי האי-גלאס מאפשרים אלטרנטיבות המייחדים רק את החומר הזה, לדוגמא משחקי חום וקור, החומר עמיד בחום ובקור כך שההחלטה איך לשחק היא שלך – כדי לצנן יש לטבול את הויברטור במים קרים ולהחדירו... בכדי לחמם יש לטבול את הויברטור במים חמים ולהחדירו!
היתרון הבולט באי-גלאס שהזכוכית חלקה ואינה נקבובית לכן רמת הניקיון והסטיריליות גבוה ויעילה במיוחד, מספיק שטיפה במים וסבון אבל אם זה לא מספק אתכם ניתן להרתיח במים חמים או להכניס למדיח!


מוצרי מין העשויים מלטקס:


אביזרי מין מלטקס הינם במרקם ניילוני, המגע של צעצועי סקס אלה הוא רך אך פחות גמיש.
מחירם של צעצועי המין העשויים לאטקס זול ביחס לאחרים ואולי בגלל זה רוב המתחילים וחסרי הניסיון בוחרים בו, כדי לעבור את שלב ההתנסות במינימום עלויות.
צעצועי הלטקס פחות עמידים מצעצועי הסיליקון או הג'לי וישנו עוד חיסרון בולט, חומר זה יכול להוות רגישות ואלרגיה לנשים מסויימות, אותן נשים מגלות רגישות גם לשימוש בקונדום כך שאם ידועה לך כזאת השימוש בלטקס אינו מתאים עבורך.
די קשה לנקות את צעצועי המין העשויים לטקס, בגלל המרקם הספוגי שלהם. לכן מומלץ להגן על המוצר בקונדום. יש להקפיד על השימוש בחומר סיכה על בסיס מים ולהימנע משימוש בחומרי סיכוך על בסיס סיליקון!


מוצרי מין העשויים מפלסטיק:


ויברטור פלסטיק יעניק רטט עוצמתי יותר מויברטור המצופה ג'לי או סיליקון. הסיבה לכך שמעטפת הג'לי או הסיליקון סופג את הרטט ולכן מבודד מעט את התחושה.
חומר הפלסטיק זול ומצוי מאוד בתעשיית אביזרי המין, החיסרון הבולט שלו, הוא קשה ואינו גמיש. אז למה בכל זאת? הרטט המופק מצעצועים אלה הוא חזק מאוד ותמיד יש את מי שרוצה את ה ככה.
הניקיון של אביזרי הפלסטיק קל ופשוט, מספיק שימוש במגבון. אבל בתמורה לתחזוקה קלה תשלמו במרקם וברכות.


מוצרי מין העשויים מגומי:


המון צעצועי מין מיוצרים מגומי, החומר נחשב לזול יחסית. אביזרי מין מגומי בעלי תחושת מגע זהה לסיליקון אבל האיכות שונה לגמרי.
הגומי הוא חומר קשה יחסית ולא נקבובי, גם במקרה הזה מומלץ לשים קונדום בזמן השימוש, כך נשמור על היגיינה של הצעצוע לאורך זמן.
אז מה למדנו?!
אפשר למצוא במדפים אביזרי סקס אשר נראים זהים אך בפועל עשויים מחומרים שונים המגיבים באופן שונה.
איכות הויברטור ויתר אביזרי מין נקבע על סמך כמה קריטריונים בניהם המנגנון אך החשיבות הגדולה ביותר היא לחומר ממנו עשוי המוצר.
אז על מה נקפיד?
קודם כל שיהיה נטול ריח, אין צורך לבשם את עולם הפנטזיות שלנו בריחות תעשייתיים ולא רצויים.
ניתן לבחון את תגובת החומר: סיליקון לא מגיב טוב למגע עם סיליקון ולכן מומלץ להימנע, אבל בכל זאת ככה ניתן לבצע טסט לאיכות החומר בידיך. הניחי מעט חומר סיכה על בסיס סיליקון בפינה לא משמעותית בצעצוע הסיליקון שלך. אם הסיליקון במוצר מתגבש ונוצרת עיסה זעירה מדומה למסטיק שניתן לגרד עם האצבע, הויברטור שלך לא בשיא האיכות.
הכי מומלץ לבחור ויברטור המיוצר מסיליקון רפואי (אותו הסיליקון המצוי בעולם ניתוחי השתלים), לא סופח ריחות ולא רגיש לחום להבדיל מרוב החומרים אשר לא ראויים לשימוש אם עמדו בתנאים לא רצויים, כמו חום או תחזוקה לא נכונה.

מה את\ה מחפש\ת?

העגלה שלך